Rival

Firma Rival S.P.A powstała w roku 1969 z inicjatywy pewnego weneckiego biznesmena.

Rival to jeden z najbardziej cenionych producentów dekoracyjnych materiałów ściennych we Włoszech. Swą sławę zawdzięcza głównie zasadniczej linii produktów Palladiano, która obejmuje najbardziej cenione, klasyczne stiuki wapienne oraz modny trawertyn. Rozbudowana sieć dystrybucji decyduje o popularności wspomnianych materiałów nie tylko na rodzimym rynku

 

Celem skutecznego Początkowo działalność firmy zorientowano na produkcję specjalistycznych systemów powłokowych, przeznaczoncyh dla przemysłu budowlanego. Celem zaspokojenia potrzeb klientów oraz optymalizacji w zarządzaniu surowcami, obecna struktura Rival S.P.A podzielona została na dwa sektory: dekoracyjny i przemysłowy (intensywna działalność B2B).

Intensywne badania prowadzone w laboratorium R&D w połączeniu z testami w warunkach naturalnej ekspozycji przyczyniły się również do opracowania farb mineralnych, przeznaczonych do konserwacji zabytków architektury. Produkty sprawdzone na włoskich pomnikach historii dostępne są dla restauratorów w Polsce.