Benjamin Moore

Słynne „Trzy I”, pochodzące od pierwszych liter wyrazów: „Inteligence” (inteligencja), „Industry” (przemysł), „Integrity” (uczciwość) znalazły potwierdzenie w grafice sygnetu logotypu („Triangle M”), opracowanego przez L.P.Moore’a w roku 1925.

Koncepcja „Trzech I” została przyjęta jako główna zasada firmy w zakresie obsługi Klienta, dostawców oraz w sposobie traktowania pracowników. Wspomniane wartości są doskonale znane obecnie pod pojęciami Przywództwa, Innowacji i Najwyższej Jakości.

Benjamin Moore.

to więcej niż marka. To styl życia

Poprzez zmianę barw otoczenia, zmianę tła, na którym rozgrywa się główny spektakl Twojego życia spełniasz swoje marzenia, wpływasz na emocje, nastrój i uczucia.

Tworzysz wyjątkowy, indywidualny i niepowtarzalny świat. Wybierasz styl życia.

Hasło „Your Life Style” odnosi się do emocjonalnego charakteru marki Benjamin Moore oraz do profilu jej wyjątkowej grupy docelowej, zwracającej szczególną uwagę na styl, jakość, oryginalność i nietuzinkowość wybieranych rozwiązań. Elegancja i prestiż to najważniejsze cechy marki.

Benjamin Moore – Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu.
Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne.

To dzięki marce Benjamin Moore, klienci dowiedzieli się czym jest farba ceramiczna.

Benjamin Moore jako jedyna marka sprawiła, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Niepowtarzalne odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpiecznych dla Ciebie i Twoich najbliższych.

Poprzez zmianę barw otoczenia, zmianę tła, na którym rozgrywa się główny spektakl Twojego życia, spełniasz swoje marzenia, wpływasz na emocje, nastrój i uczucia. Tworzysz wyjątkowy, indywidualny i niepowtarzalny świat. Wybierasz styl życia.

Historia

Historia

Bracia Moore zbudowali swoją firmę na solidnej podstawie, promując działalność łączącą przemysł z inteligencją i uczciwością.

Od samego początku ambicją Benjamin Moore & Co. jest nie tylko sprzedaż ekskluzywnych farb, ale kompleksowe doradztwo w zakresie aranżacji, doboru kolorystyki i technologii.
Zarząd koncernu kładzie szczególny nacisk na profesjonalną obsługę Klienta i pełne wsparcie przy wyborze produktów marki Benjamin Moore.
„Głównym naszym celem  jest produkcja najlepszych na świecie farb i stworzenie najlepszej na świecie sieci dystrybucji”

Warren Buffett

Idealne połączenie tradycji.

Kolor, innowacje, technologia

to główne kierunki rozwoju firmy Benjamin Moore & Co. Licząca ponad 11 tysięcy odcieni paleta kolorów, bogate portfolio nowoczesnych i najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów decydują o tym, że marka Benjamin Moore stanowi synonim elegancji i najwyższej, legendarnej jakości.